Στο UKFC προσφέρουμε στους σπουδαστές μας εξειδικευμένα προγράμματα προετοιμασίας για όλες τις κατευθύνσεις.

Κάθε πρόγραμμα σπουδών σχεδιάζεται προσεκτικά για να επικεντρωθεί στις ακαδημαϊκές περιοχές που είναι περισσότερο χρήσιμες για κάθε επιλογή των σπουδαστών μας. Εστιάζουμε πάντα σε κάθε σπουδαστή μας ξεχωριστά και προσαρμόζουμε το πρόγραμμα σπουδών ανάλογα με τις ανάγκες της πανεπιστημιακής σχολής που έχει επιλέξει.

Μπορείτε να επιλέξετε τα παρακάτω προγράμματα και να ξεκινήσετε είτε τον Σεπτέμβρη είτε τον Ιανουάριο είτε τον Ιούνιο.

Οι εγγραφές για την καινούργια ακαδημαϊκή χρονιά 2017-2018 ξεκίνησαν! Σας περιμένουμε στις εγκαταστάσεις μας για να συζητήσουμε από κοντά και να σχεδιάσουμε μαζί και με υπευθυνότητα την ακαδημαϊκή σας πορεία. Registration Period is now open for the period 2017-2018.

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΠΟΥΔΩΝ

 

Επιτυχίες εισαγωγής μαθητών μας σε Βρετανικά Πανεπιστήμια 2016/2017:

Miss Maya Sioumala Christodoulou – Oxford University – Law

Miss Eleni Vorylla – UCL London – Psychology

Mr Nikolaos Kinias – UCL London – Civil Engineering

Miss Eleni Latifi – Imperial College London – Environmental Engineering

Miss Ellie Karaindrou – London School of Economics LSE – Law

Miss Eleni Zfeiraki – City University Cass Business School – Marketing

Mr Nikolaos Brokos – Warwick University – Biosciences

Miss Eleni Leleki - London School of Economics LSE – Anthropology

Miss Vasiliki Argyrea – Edinburgh University - Renewable Engineering

Mr Theofilos Matzitzoglou - Edinburgh University - Biochemistry

Mr Eleni Kafourou – Leeds University - English Literature

Mr Spyridon Gkinis – Newcastle University – Marine Engineering

Mr Leonardos Vlamis - Newcastle University – Marine Engineering

Miss Kalliopi Ziaka – Manchester University – Educational Studies

Miss Vretti Renesis – York University – Criminology

Mr Rizos Ioannis Christodoulou – Leeds University – Mechanical Engineering

Miss Ifigeneia Biliani – Cardiff University – Business and Management

Miss Viktoria Axioti – Manchester University – Architecture

Miss Christina Tsakpini – Southampton University – Fashion Design

Mr Hermes Zographos – Liverpool University – Mechanical Engineering

Mr David Kevorkian – Strathclyde University - Naval Architecture

Mr George Saat – Aberdeen University – Chemical Engineering

Mr Pavlos Zarifas – Southampton University – Mechanical Engineering

Miss Pinelopi Alexandropoulou – Nottingham University – Nutrition

Mr Konstantinos Eleftheriadis – Coventry University – Dietetics

Mr Iosif Freris – UWE - Aerospace Engineering

Miss Niki Nikiforidi – Swansea University – Electrical & Electronic Engineering

Miss Anna Politikou – Surrey University – Business Management

Miss Lydia Symeonidi – Sussex University – Biology

Miss Dimitra Vitzilaiou – Salford University – Tourism Management

Mr Petros Bakas – Sunderland University – Mechanical Engineering

Mr Radwan Isaint – Glasgow University – Biomedical Engineering

Mr Nikolaos Folidis – Birmingham University – Chemical Engineering

Mr Vasilis Romaios – Cardiff University – Business and Management

Mr Iason Gkekas – Huddersfield University - Biochemistry

Miss Antonela Charouni – Huddersfield University - Biomedicine

Mr Ioannis Mallis – University of East Anglia – Psychology

Miss Tabitha Grammatikopoulou – Portsmouth University – Photography

Mr Alexandros Thomopoulos – Brunel University – Automotive Engineering

Miss Gkerta Seferi – Birmingham University – Computer Science

Miss Daphne Sotiriou – Newcastle University – Biomedical Sciences

Miss Lydia Thomopoulou – Newcastle University – Biomedical Sciences

Miss Marianna Engonnopoulou – Northumbria University – Fashion Design

Miss Anneta Zervou – Kingston University – Computing

Mr Konstantinos Korontzis – Royall Holloway University – Politics

Miss Konstantina Amygdala – Brighton University – English Literature

Miss Paraskevi Paschou – Queen Mary London – Law

Mr Konstantinos Farazoulis – Westminster University – Photography

Miss Elpida Freri – Maritime Business – Southampton Solent University

Mr Andreas Batzilis – Westminster University – Photography

Mr Panagiotis Vezyrgiannis – Reading University – Biology

Mr Sokratis Ferros – Liverpool John Moores - Nautical Science

Mr Ntonaldo Chasani – Northumbria University – Electrical and Electronic Eng

Miss Efthymia Tzotzi – Nottingham University - Law

Miss Anastasia Kavasakali – Sheffield University

Mr Elson Imeri – UWE Bristol – Architecture

Miss Veloukia Klapotharakou – Liverpool University – Architecture

Miss Rodanthi Sgouraki – Huddersfield University - Psychology

Genovefa Malai – Huddersfield – Psychology

Mr Savvas Papadopoulos – Leeds University – Mechanical Engineering

Miss Maria Tomprou – London South Bank University – Film Studies

Mr Charalampos Filopoulos – Leeds University - Business Analytics

Miss Margarita Margariti – Leeds University – Law

Miss Vasiliki Diamanti – Queen Mary London - Finance

Mr Apostolos Tsakiris – Strathclyde University – Orthotics and Prosthetics

Miss Sofia Papanikolaou - Warwick University – Law

Miss Marianna Ntouneta – Sunderland University – Cosmetics

Mr Filippos Giannakopoulos – Liverpool John Moores – Graphic Design

Mr Konstantinos Pefanis – Sunderland University – Pharmacy

Angelos Tzotzi – Southampton Solent – Maritime Business

Miss Marina Papadimitropoulou – Kent University – Biomedical Engineering

Mr Stefanos Karanikolos – Northumbria University – Int. relations

Miss Ioanna Saloufa – Manchester University – HR Management

Mr Antonis Tsenes – Swansea University - Aerospace Engineering

Mr Panagiotis Rothonis – Brunel University – International Relations

Mr Ilias Kokiopoulos – City University – Business

Mr Kyriakos Gerostathis – Teesside University – Games Design

Mr Nikolaos Kouros – Northumbria University – Architecture

Mr Egland Dede – Westminster University – Business and Management

Miss Sofia Araka – Bath University – Psychology

Miss Margarita Flevaraki – Salford University – International Relations

Mr Iosif Giannoulakis – Aston University – Chemical Engineering

Mr Ioannis Mallis – East Anglia University – Psychology

Mr Rizal Ademi – Northumbria University – Sport Science

Mr Stefanos Vasilis – Leeds University – Mechanical Engineering

Mr Panagiotis Dazeas – UWE Bristol – Economics

Mr Ionas Paparodopoulos – Salford University – Computer Science

Miss Angeliki Kelli – Sheffield – Games design and Animation

Miss Antonia Alatziatanou – Coventry University – Criminology

Mr Konstantinos Mantagas – Queen Mary London – Finance

Mr Kosits Moldovanu – Northampton – Sport Science

Miss Lida Riga – Sussex University - Psychology

Mr Alexandros Charalampous – New Bucks University – Audio Production

Mr Dimitrios Orfanos – Strathclyde University - Law

Mr Kyriakos Kordopatis – Sunderland University - Business Management

Mr Efthymios Kentros – Swansea University – Civil Engineering

Mr Ilias Nikolaidis – Salford University – Music

Miss Danai Axiotiadi – Sunderland University - Photography

Mr Filippos Dimitriou – Falmouth University – Acting

Mr Evangelos Kortesis – Portsmouth University - Economics

Miss Aikaterini Stylianidi – Leeds University – Psychology

Miss Foteini Christou – Manchester University - Biomedical Sciences

Mr Stelios Chatziioannis – Loughborough University – Accounting & Finance

Miss Eleni Zafeiraki – City London University - Marketing